IX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar STRABAG

• Kapitan drużyny musi posiadać na rękawie widoczną opaskę,
  • Czas trwania meczu 2 x 7 minut,
  • Wszystkie drużyny obowiązuje ogłoszony terminarz gier,
  • W czasie trwania zawodów prawo zwrócenia się do sędziego ma tylko i wyłącznie kapitan drużyny,
  • Wszelka działalność drużyny lub jej przedstawicieli na boisku lub poza nim, sprzeczna z etyką sportową i rzucająca cień na dobre imię rozgrywek, może stanowić podstawę do podjęcia kar dyscyplinarnych oraz finansowych w stosunku do zawodników, drużyn i osób odpowiedzialnych.
  • Wszyscy uczestnicy zobowiązani są zapoznać się z niniejszym regulaminem i przestrzegać go podczas rozgrywek,
  • Za ewentualne usterki i zniszczenia stwierdzone w szatniach odpowiedzialność ponoszą kierownicy drużyn,
  • Zawodnik napomniany karą minutową, odsiaduje ją tylko w wyznaczonym do tego miejscu - linia boczna, środek boiska,
  • Zawodnik krwawiący musi opuścić pole gry,
  • Kibice drużyn nie mają prawa wstępu na boisko,
  • Na ławce rezerwowych podczas pojedynku przebywać mogą tylko zawodnicy oraz kierownik wraz z trenerem wpisani do protokołu, przebrani i przygotowani do zawodów w obuwiu sportowym. Zapis przebrania nie dotyczy osób kierownika i trenera zainteresowanej drużyny.
  • Zawodnicy drużyny musza posiadać jednakowe stroje sportowe z widocznymi numerami z tyłu na koszulce; w przypadku strojów w jednakowym kolorze lub sprawiających problem w prowadzeniu zawodów przez sędziego jedna z drużyn musi ubrać oznaczniki meczowe dostępne u organizatora. O wyznaczeniu drużyny, która nakłada oznaczniki meczowe decyduje losowanie przeprowadzone przez sędziego zawodów pomiędzy drużynami.
  • Prawo udziału w turnieju mają tylko i wyłącznie Pracownicy Spółki STRABAG oraz Spółek Koncernu. W przypadku stwierdzenia gry nieuprawnionego zawodnika drużyna zostanie wykluczona z rozgrywek, uzyskane przez nią wyniki zweryfikowane jako walkower oraz zostanie obciążona kosztami uczestnictwa w Turnieju.
  • W całym obiekcie hali sportowej obowiązuje całkowity zakaz palenia i spożywania napojów alkoholowych. Nieprzestrzeganie zapisu spowoduje wycofanie drużyny z rozgrywek

f)zmian zawodników - obowiązują lotne w strefie zmian,

g) bramkarz - tylko bramkarz wznawia grę po aucie bramkowym podaniem nogą z ziemi (z obrębu pola karnego), przy czym piłka po podaniu musi opuścić pole karne (w razie nieopuszczenia piłki rzut należy powtórzyć),

h) rzut karny (obowiązuje 7 m),

i) rozpoczęcie spotkania nie musi nastąpić podaniem do przodu,

j) wszystkie rzuty wolne są rzutami bezpośrednimi (jeśli wykroczenie zostało popełnione w polu karnym, a czyn nie kwalifikuje się do rzutu karnego, sędzia nakaże wykonać rzut wolny z linii pola karnego równoległej do linii bramkowej w miejscu najbliższemu w momencie popełnienia przewinienia),

k) auty wykonuje się nogą z linii autowej boiska, z tak zwanej piłki stojącej, w przeciwnym wypadku - strata piłki,

l) rzut rożny wykonuje się z linii narożnika - w przeciwnym wypadku strata piłki a grę wznawia bramkarz drużyny przeciwnej jak po aucie bramkowym,

m) zabrania się w jakikolwiek sposób blokowania piłki przeciwnikowi, który próbuje wznowić grę z autu, rzutu rożnego czy też rzutu wolnego, obowiązuje 5 m, w przeciwnym wypadku sędzia może wykluczyć zawodnika blokującego piłkę na karę 2 minut,

n) czas w jakim należy wykonać wszystkie rzuty to 4 sekundy (sędzia spotkania nalicza czas gestem ręki, która uniesiona do góry wskazuje czas jaki upłynął) od momentu wejścia w posiadanie piłki, w przeciwnym wypadku strata piłki, jeśli strata nastąpi podczas wykonywania rzutu rożnego grę wznawia bramkarz drużyny przeciwnej jak po aucie bramkowym,

o) spotkanie kończy sędzia i jeśli uzna to za stosowne, może przedłużyć spotkanie sygnalizując w końcowej fazie meczu o jaki czas został mecz przedłużony,

p) bramkarz może zamienić się miejscem z każdym zawodnikiem pod warunkiem, że zmiana zostanie dokonana za zgodą sędziego oraz nastąpi ona w przerwie w grze. Bramkarz nie może zdobyć bramki z ręki. Jeśli dojdzie do takiego zdarzenia drużyna która straciła bramkę wznawia grę autem bramkowym, a gol nie zostaje uznany,

r) jeśli zmiana zawodnika nastąpiła w innym niż wyznaczone do tego miejsce to sędzia winien ukarać zawodnika wchodzącego na boisko karą 2 minutową w pierwszej przerwie podczas gry od momentu zmiany zawodników,

s) gdy zawodnik rezerwowy wejdzie na boisko zanim zmieniony zawodnik całkowicie opuści pole gry, (6 osób na boisku) to sędzia przerywa grę udziela zawodnikowi wchodzącemu napomnienia (kara 2 min), a grę wznawia przeciwnik rzutem wolnym z miejsca gdzie znajdowała się piłka w momencie przerwania gry.

Sankcje karne

- Sędzia prowadzący zawody może ukarać zawodnika karami w postaci kar minutowych 2 i 5 min oraz kartki czerwonej:

a) drużyna, która grając w osłabieniu (zawodnik odbywa karę minutową) straci bramkę może uzupełnić skład jednym zawodnikiem. Jeśli w tym momencie na ławce kar przebywa dwóch zawodników to do gry powraca tylko jeden - ten któremu pozostała mniejsza ilość czasu do odsiedzenia,

b) okazanie zawodnikowi czerwonej kartki lub trzeciej kary minutowej w tym samym spotkaniu jest równoznaczne z całkowitym wykluczeniem go z gry w tym spotkaniu (bez prawa powrotu do gry). Drużyna gra w osłabieniu przez 5 minut, niezależnie od ilości straconych bramek, a zawodnik ukarany udaje się do szatni.

c) sędzia po okazaniu pierwszej kary minutowej ma prawo do podwyższenia kary minutowej po kolejnym przewinieniu - występującym najczęściej w drodze zawodnika ukaranego do ławki kar. Kara taka w protokole pomeczowym jest traktowana jako dwa przewinienia, natomiast zawodnik musi odsiedzieć najwyższą pokazaną karę na ławce kar. W momencie gdy drużyna przeciwna strzeli bramkę zawodnik ukarany powraca na boisko.

- Jeżeli zawodnik zachowuje się w sposób obraźliwy pod adresem sędziego lub zawodnika drużyny przeciwnej i czyni to z ławki rezerwowych - może on zostać napomniany karą minutową (wówczas boisko opuszcza i przemieszcza się na ławkę rezerwowych zawodnik drużyny ukaranej a sam winowajca udaje się na ławkę kar na czas ustanowiony przez sędziego), a nawet kartką czerwoną. Kara oczywiście będzie zapisana zawodnikowi ukaranemu.

a) zawodnik, który został ukarany kartką czerwoną będąc na ławce rezerwowych nie ma możliwości powrotu do gry i musi opuścić halę. Drużyna z której został usunięty gracz musi wycofać jednego dowolnego zawodnika z boiska na czas pięciu minut.

- drużyna może rozgrywać mecz posiadając minimum 3 zawodników na boisku

- Zawodnik musi brać udział w zawodach w koszulce z takim numerem pod jakim jest wpisany do protokołu sędziowskiego. Pod groźbą walkowera.

- Niestawienie się drużyny na mecz w określonym terminie, powoduje przegranie meczu przez tą drużynę walkowerem (0:5).

- Walkower zawsze przyznawany jest w stosunku 5:0 na niekorzyść drużyny ukaranej. Walkowera można otrzymać za:

a) niestawienie się drużyny punktualnie na mecz,

b) wstawienie nieuprawnionego zawodnika na mecz,

c) przerwanie meczu z powodu kar lub innych nieprzewidzianych zajść,

d) niewypełnienie całkowicie lub niewypełnienie prawidłowo protokołu meczowego.

- Jeśli z jakichś powodów mecz, który się odbył, a został zweryfikowany jako walkower to:

a) strzelcom bramek nie nalicza się trafień,

b) zawodnikom napomnianym kary liczą się do dalszej klasyfikacji,

Zasady punktacji

Punktacja za mecz:

- Zwycięstwo – 3 pkt , remis 1 pkt , porażka 0 pkt

- W fazie pucharowej w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry o zwycięstwie decyduje seria rzutów karnych. Każda z drużyn strzela po 3 rzuty karne , przy remisie po rundzie trzech karnych dalej drużyny strzelają po jednym rzucie karnym każda, aż do momentu wyłonienia zwycięzcy

O końcowej pozycji w tabeli decyduje ilość zdobytych punktów

a) W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:

b) przy dwóch zespołach: liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami

c) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn

d) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek

e) przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu

f) przy więcej niż dwóch zespołach: liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami

g) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn

h) przy dalszej równości korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn

i) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek

j) przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu